15.08.2010 19:17 - ОЩЕ ИНФОРМАЦИЯ ЗА МАЧА БРЕЗНИК-ДОБРУДЖА 1919
Автор: zapalqnko22 Категория: Спорт
Прочетен: 805 Коментари: 1 Гласове:
0

image

Пловдивският Брестник отново не стигна до победа на обновения си стадион "Беркут". Тимът от Родопската яка на Пловдивска област завърши 0:0 с Добруджа. В първия кръг от шампионата на Източна "Б" група, брестничани паднаха у дома с 0:2 от Черноморец (Балчик).

Играчите на треньора Иван Маринов търсиха гола с целия си потенциал, но и гостите показаха, че имат класа и не пропускаха възможностите за пълен успех от двубоя.

В 33-ата минута Стойчев пропиля чиста позиция за Брестник след извеждащо подаване пред вратарското поле на Въндев. Капитанът на домакините от няколко метра не успя да намери празната врата. Гостите контраатакуваха, но Тодоров предпочете да прехвърля вратаря, вместо да влезе в пеналта и сгреши. Бившият нападател на Локо (Пд) Веселин Марчев стреля с глава право във вратаря Марков в 40-ата след добра атака отляво.

Откритата, нападателна игра с положения за голове и пред двете врати продължи и през втората част. В 50-ата Явор Въндев изпълни остро непряк свободен, но сантиметри не стигнаха на непокрития Байраков да стигне до топката. Четвърт час преди края Гриша Иванов нацели напречната греда при изстрел с глава от 3 метра. Гостите също удариха рамката на противниковата врата. В 78-ата Симеон Симеонов избяга от засадата, стигна на скорост до пеналта и отправи бомба, която Линков отрази, при което топката се удари в страничния стълб.

Брестник - Добруджа 0:0

Брестник: 1. Йордан Линков, 6. Крум Ловков (70 - 7. Гриша Иванов), 3. Игнат Дишлиев, 4. Людмил Николов (46 - 14. Н. Байраков), 21. Божидар Илиев, 20. Венцислав Бенгюзов, 17. Веселин Марчев, 8. Марио Георгиев, 9. Александър Стойчев, 10. Петър Атанасов (46 - 25. Вл. Узунов), 18. Явор Въндев.

Добруджа: 30. Николай Марков, 20. Здравко Петров, 3.

Младен Димитров, 4. Атанас Димов, 13. Михаил Паскалев, 14. Симеон

Симеонов, 18. Валери Михайлов, 10. Димитър Димитров, 7. Тодор

Тодоров 87 - 17. Ник. Колев), 21. Недко Ангелов (53 - 5. Яв. Колев), 11. Славомир Илиев (80 - 9. Иво Лазаров).

Рефер: Ангел Баялцалиев (Сф)
Помощници: Младен Маринов, Петър Симов.
Жълти картони: Л. Николов (Б), Б. Илиев, Н. Марков, Т. Тодоров, Яв. Колев (Д)

Стадион "Беркут", с. Брестник-500 зрители.

Тагове:   още,   мача,

Гласувай:
0

1. анонимен - БРЕЗНИК-ДОБРУДЖА 1919
16.08.2010 20:05
Дано това равенство да е признак,че жълто-зелените навлизат във форма и ще заиграват все по-добре занапред.САМО ДОБРУДЖА 1919!