27.10.2010 17:13 - Добруджа изхвърли с 3:1 Пирин (ГД) в басейн
Автор: zapalqnko22 Категория: Спорт
Прочетен: 790 Коментари: 0 Гласове:
0

Добруджа изхвърли с 3:1 Пирин (ГД) в басейн

На терен, който се превърна в басейн, футболистите на Добруджа (на снимката) изхвърлиха Пирин с 3:1 в Гоце Делчев от турнира за Купата на България. Мачът бе от първия кръг (1/32-финали) на надпреварата.

Виктор Шишков откри резултата в полза на водените от Димитър Соколов домакини още в 8-ата минута. Само 60 секунди по-късно обаче главният рефер Груев показа червен картон на Мустафа Шериф от пиринци.

В 19-ата минута двубоят бе прекъснат, за да се очертаят отново линиите на терена на Градския стадион в Гоце Делчев. Паузата бе близо 10 минути.

С два бързи гола на Николай Колев добричлии нанесоха своя удар. 21-годишният офанзивен полузашитник изравни в 29-ата минута, когато се оказа най-съобразителен при спирането на топката в една от локвите.  В 35-ата минута Колев изведе Добруджа напред с гол с глава.

Кулминацията настъпи в 84-ата минута. Тогава Виктор Шишков бе задържан в наказателното поле и пиринци получиха правото да изпълнят дузпа. Ударът на потърпевшия обаче бе спасен от вратаря на гостите Николай Марков. Затова пък гостите решиха всичко в 88-ата минута, когато Недко Ангелов направи 3:1.

Трябва да се отбележи, че наставникът на домакините Соколов бе дал почивка на някои от своите титуляри, като титулярният капитан Марио Близнаков пропусна двубоя заради наказание. Лентата бе на ръката на вратаря Ангел Юсев. Той пази вместо контузения Милен Петракиев.

Ето в какви състави започнаха двата тима:

Пирин: Юсев, Здравков, Шиндов, Карапетров, В. Шишков, Ат. Спириев, Баханов, Илиев, К. Хаджиев, М. Шериф, Анг. Маджиров
Добруджа: Н.Марков, Здр. Петров, Мл.Димитров, Явор Колев, Н. Илиев, В. Живков, Н. Ангелов, М.Паскалев, Н.Колев, Д.Димитров, Ив.Костов

Тагове:   Пирин,   басейн,   Добруджа,